Nabídka zboží
Další služby

Pískování

Tlakové tryskání - pískování

Pískování se nejčastěji využívá jako předúprava povrchu před aplikací nátěrových hmot nebo před nanášením žárového nástřiku. Pískování je zároveň nejúčinnější metodou, jak odstranit z materiálu staré nátěry nebo rez.

Je využíváno především u kovů, výrobků z kovu, ocelových konstrukcí, ale i jiných materiálů, jako je beton, zdivo, pískovec, obkladové desky, fasády, dřevo atd.

Co je to pískování? Proč, co a jak pískovat?

pískování

V dnešní době je kladen velký důraz na povrchovou úpravu výrobků. Pro dosažení vysoké kvality úpravy povrchu, musí být povrch výrobku před konečnou úpravou řádně očištěn, zbaven všech nerovností a mastnoty.

Pískování neboli tryskání dnes patří k velmi rozšířené úpravě povrchu před jeho konečnou úpravou nejčastěji např. barvením. Pískování spočívá v tom, že pískovací prostředek (abrazivo) je vrhán vysokou rychlostí na povrch čištěného předmětu.

Pískovat lze nejen kovové předměty a odstraňovat tak rez a staré nátěry, ale také kámen, plast, dřevo a keramiku např. při renovaci.

Opískovaný povrch je pak zbaven nečistot a nerovností, a je tak připraven pro další povrchovou úpravu. Připravit povrch před nátěrem lze také samozřejmě ocelovým kartáčem a doladit brusným papírem, ale pískování je rychlejší a kvalitnější.

Cena pískování je 300 Kč za hodinu.

Nekolik příkladů pro lepší představu o ceně

plechové disky 100 Kč - 150 Kč
alu disky 150 Kč - 250 Kč
lavičky 200 Kč
staré šicí stroje 300 Kč
díly na veterány (blatník) 300 Kč
dveře 400 Kč
jízdní kolo 400 Kč
objednavky
 

Otevírací doba

 
Otevírací doba
Sezóna podzim (říjen - prosinec)
PO - PÁ 7:00 - 18:00
Sezóna jaro (duben - červen)
PO - PÁ 7:00 15:30
Mimo sezónu
PO - PÁ 7:00 - 15:30