Nabídka zboží
Další služby

Pískování

Tlakové tryskání - pískování

Pískování se nejčastěji využívá jako předúprava povrchu před aplikací nátěrových hmot nebo před nanášením žárového nástřiku. Pískování je zároveň nejúčinnější metodou, jak odstranit z materiálu staré nátěry nebo rez.

Je využíváno především u kovů, výrobků z kovu, ocelových konstrukcí, ale i jiných materiálů, jako je beton, zdivo, pískovec, obkladové desky, fasády, dřevo atd.

Co je to pískování? Proč, co a jak pískovat?

pískování

V dnešní době je kladen velký důraz na povrchovou úpravu výrobků. Pro dosažení vysoké kvality úpravy povrchu, musí být povrch výrobku před konečnou úpravou řádně očištěn, zbaven všech nerovností a mastnoty.

Pískování neboli tryskání dnes patří k velmi rozšířené úpravě povrchu před jeho konečnou úpravou nejčastěji např. barvením. Pískování spočívá v tom, že pískovací prostředek (abrazivo) je vrhán vysokou rychlostí na povrch čištěného předmětu.

Pískovat lze nejen kovové předměty a odstraňovat tak rez a staré nátěry, ale také kámen, plast, dřevo a keramiku např. při renovaci.

Opískovaný povrch je pak zbaven nečistot a nerovností, a je tak připraven pro další povrchovou úpravu. Připravit povrch před nátěrem lze také samozřejmě ocelovým kartáčem a doladit brusným papírem, ale pískování je rychlejší a kvalitnější.

Cena pískování je 300 Kč za hodinu.

Nekolik příkladů pro lepší představu o ceně

plechové disky 100 Kč - 150 Kč
alu disky 150 Kč - 250 Kč
lavičky 200 Kč
staré šicí stroje 300 Kč
díly na veterány (blatník) 300 Kč
dveře 400 Kč
jízdní kolo 400 Kč
objednavky
 

Otevírací doba

 
Otevírací doba
Sezóna zima ( říjen - prosinec)
PO - PÁ 7:00 - 18:00
Sezóna léto (duben - červen)
PO - PÁ 7:00 18:00
Mimo sezónu
PO - PÁ 7:00 - 15:30