slide

Výměna oleje automatické převodovky

Zajistíme výměnu oleje automatické převodovky. Stačí se objednat k nám do JF cars, v Kydlinovské ulici kousek od centra Hradce Králové.

rezervace terminu
potřebujete výměnu oleje
Kontaktujte nás a domluvíme se ohledně ceny, délky realizace. Vždy Vás budeme žádat o zaslání kopie malého TP.

PROČ MĚNIT OLEJ V PŘEVODOVCE?

Opotřebovaný olej je nejčastější příčinou poruchy automatické převodovky, protože olej s najetými kilometry ztrácí své vlastnosti a neslouží jak má. Obecně, ať jde o převodovku nebo motor. V případě motorového oleje jsme na výměnu zvyklí a zpravidla ji nepodceňujeme. U automatických převodovek ano, přestože její konstrukce je na čistotu oleje citlivější než motor.

Čistý olej vyžaduje celá technologie

Mazání, chlazení, přenos točivého momentu a výkonu motoru, ovládání řazení rychlostních stupňů nebo stlačování spojkových skupin, to vše je podmíněno čistotou oleje. Olej je při provozu významně zatěžován, a pokud ztratí své vlastnosti, ovlivňuje to negativně fungování celé automatické převodovky. Čím starší je olej, tím větší jsou poruchy funkčnosti. Může dojít i k poškození či disfunkci převodovky.

Opotřebený olej je příčinou 4 z 5 poruch automatické převodovky.
Používáme produkty Ravenol nebo Castrol – nejvyšší možná kvalita

Kdy měnit olej v převodovce?

Po ujetí 60 000 km ztrácí olej v automatické převodovce viskozitu a nečistoty začínají ovlivňovat plynulé řazení. Záleží také na intenzitě zatížení převodovky při běžné jízdě, tedy kde jezdíte a jak řídíte.

Čištění automatické převodovky

Čištění u nás probíhá pomocí automatického proplachu převodovky. Díky tomu odstraníme všechen starý olej a další nečistoty...

Nový olej vždy top kvality

Přijeďte k nám včas a výměnou oleje předejděte zbytečným problémům na cestě a nákladným opravám. Jsme moderně vybaveni, olej vyměníme a v případě potřeby převodovku vyčistíme. Aplikujeme výhradně certifikované oleje pro dané typy převodovek.

1