Profesionální měření pomocí 3D geometrie

Hunter HawkEye Elite

Není třeba hledat lepší a přesnější přístroj na měření geometrie kol. My tímto přístrojem na měření geometrie vybaveni jsme.

Hunter HawkEye Elite. Jde o nejlepší a nejpřesnější 3D geometrii na světe. Jedná se o špičkovou patentovanou technologii od Amerického výrobce, u kterého jsou snímací kamery pevně umístěny v dílně a na kola se dávají pouze snímací terče.

hunter

3D geometrie - kompletní a rychlá

Přístroj umožňuje kompletní a časově úsporné měření 3D geometrie kol osobních a dodávkových vozidel. Digitální kamery monitorují polohu a orientaci odrazových (seřizovacích) terčů, které se umísťují na samovystřeďovací upínací kolové jednotky.

3D computer se systémem vizualizace umožňuje sledování naměřených hodnot odklonu a sbíhavosti na monitoru. To přináší významnou časovou úsporu. Zobrazení měřených hodnot usnadňuje mechanikovi průběh kontroly a následné seřízení parametrů geometrie kol.

Chci se objednat

Co všechno umí?

Systém umožňuje měření celé škály parametrů geometrie kol přední i zadní nápravy, jako je sbíhavost, odklon, příklon, záklon, úhel natočení kol, atd. Jednou z mnoha předností přístroje Hunter je také vlastní databanka s předepsanými parametry geometrie kol všech nejběžnějších značek a modelů vozidel.

- extrémně rychlá instalace terčů
- nedochází k poškození drahých ráfků
- quickComp™ - kompenzuje všechna kola a zaznamená počáteční měření popojetím pouze v jednom směru.
- čtyři kamery s vysokým rozlišením umožňují měření a seřízení geometrie s velkou přesností.
- winToe - zajistí, aby byl volant pokaždé rovně, a to bez opakovaného seřizování nebo používání držáku volantu. Šetří čas téměř u každého seřizování.
- měření živé světlé výšky
- expressAlign - Každé seřizování provede pomocí postupu specifického pro dané vozidlo. ExpressAlign analyzuje každý případ a navrhuje optimální pořadí činností s minimem nezbytných kroků.

Proč si nechat seřídit geometrii?

- výrazně vyšší životnost pneumatik
- nižší spotřeba paliva
- lepší stabilita a jízdní pohoda
- nižší opotřebení podvozku

Nechte si změřit geometrii alespoň jednou za rok

Vzhledem k žalostnému stavu našich silnic doporučujeme provést měření geometrie kol preventivně alespoň jednou ročně. Z časového hlediska je ideální spojit měření geometrie s procesem přezouvání na zimní/letní pneu. Celý testovací proces měření geometrie kol je velmi rychlý a trvá jen několik málo minut. Po dokončení měření a seřízení geometrie obdržíte výstupní protokol požadovaných limitů a naměřených hodnot.

Náš servis jsme vybavili dlouhým čtyř sloupovým zvedákem, kde dokážeme zvednout vozidlo, které je vysoké až 3,4 m a rozvoru kol 5,2 m.

 

1