Profesionální měření pomocí 3D geometrie

Profesionální výsledky si žádají profesionální vybavení. Proto jsme vybaveni přístrojem pro měření geometrie kol Wamag 3D. Jde o kvalitní, přesný, elektronický přístroj od italského dodavatele, u kterého jsou snímací kamery pevně umístěny v dílně a na kola se dávají pouze snímací terče.

3D geometrie - kompletní a rychlá

Přístroj umožňuje kompletní a časově úsporné měření 3D geometrie kol osobních a dodávkových vozidel. Digitální kamery monitorují polohu a orientaci odrazových (seřizovacích) terčů, které se umísťují na samovystřeďovací upínací kolové jednotky.

3D computer se systémem vizualizace umožňuje sledování naměřených hodnot odklonu a sbíhavosti na monitoru. To přináší významnou časovou úsporu. Zobrazení měřených hodnot usnadňuje mechanikovi průběh kontroly a následné seřízení parametrů geometrie kol.

Co všechno umí?

Systém umožňuje měření celé škály parametrů geometrie kol přední i zadní nápravy, jako je sbíhavost, odklon, příklon, záklon, úhel natočení kol, atd. Jednou z mnoha předností přístroje Wamag je také vlastní databanka s předepsanými parametry geometrie kol všech nejběžnějších značek a modelů vozidel.

Dále také fakt, že pro měření geometrie kol nevyžaduje úvodní přizvedávání automobilu pro provedení kompenzace házivosti disků jako u klasických přístrojů.

Proč si nechat seřídit geometrii?

- výrazně vyšší životnost pneumatik
- nižší spotřeba paliva
- lepší stabilita a jízdní pohoda
- nižší opotřebení podvozku

Nechte si změřit geometrii alespoň jednou za rok

Vzhledem k žalostnému stavu našich silnic doporučujeme provést měření geometrie kol preventivně alespoň jednou ročně. Z časového hlediska je ideální spojit měření geometrie s procesem přezouvání na zimní/letní pneu. Celý testovací proces měření geometrie kol je velmi rychlý a trvá jen několik málo minut. Po dokončení měření a seřízení geometrie obdržíte výstupní protokol požadovaných limitů a naměřených hodnot.

Náš servis jsme vybavili dlouhým čtyř sloupovým zvedákem, kde dokážeme zvednout vozidlo, které je vysoké až 3,4 m a rozvoru kol 5,2 m.

Chci se objednat

 

1